Rozmiar: 2109 bajtów

Ekoturystyka - I. J. Śliczny

Adres: Camping, pole namiotowe, Gospodarstwo ekoturystyczne
Iwona i Janusz Śliczny
46 - 233 Bąków
Biadacz Kamienisko, gm. Kluczbork
Biadacz - Kamienisko 6
Telefon: +48 (77) 413 21 66
+48 504 259 250
Województwo: opolskie
Region: leśny
E-mail: ekostyl1@poczta.onet.pl
Strona WWW: http://www.ekostylsliczni.pl
Okres dostępności: sezonowy: maj - wrzesień
Ilość miejsc: 15
k_pom1.gif (35 bytes)
Cennik: min 25 zł, max 25 zł

Gospodarstwo(9ha) położone malowniczo na skraju Borów Stobrawskich na pagórkowatym terenie ze stawem po którym można pływac tratwą i łowic ryby.

Gospodarze aktywnie uczestnicza w rozwoju rolnictwa ekologicznego, organizują spotkania rolników, przyjmują konferencje i seminaria poświęcone rolnictwu ekologicznemu jako eko-turystyce. Prowadzą wykłady o zasadach funkcjonowania takiego gospodarstwa, przetwórstwie i marketingu produktów ekologicznych oraz turystyce. W gospodarstwie odbywaja się również zajęcia (warsztaty) edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Obecnie sa to jednodniowe warsztaty pozwalajace poznać przyrodę oraz tradycje wsi i rolnictwa.
W gospodarstwie znajduje się mała przetwórnia zbóż ekologicznych. Wytwarzane są mąki pełnoziarniste, kasze, i płatki zbożowe. Produkty te można nabyć w gospodarstwie lub w sklepie z żywnościa naturalną, który prowadzimy w Kluczborku (ul. Paderewskiego) czynny codziennie od 10 do 15.

Na terenie gospodarstwa znajduje się pole kempingowe. Dla osób ceniących sobie wygodę i dach nad głową mamy do zaproponowanie pokoje gościnne. Przystosowaliśmy część powierzchni naszego domu mieszkalnego na cele turystyczna. W wydzielonej części znajdują się 4 pokoje przeznaczone dla naszych gości. Wejście do części przeznaczonej dla turystów ma osobne wejście co zapewnia prywatność osobom nas odwiedzającym. Pokoje gościnne mają do dyspozycji jedną łazienkę i 2 toalety. Pokoje oddane były do użytku w czerwcu 2009 roku, więc odwiedzający nas turyści mogą mieć pewność, że będą odpoczywać w pokojach stylowych i przepełnionych ciepłem.

Dlaczego warto do nas przyjechać:
Gospodarze prowadzą zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. W gospodarstwie można poznać zwierzęta w nim hodowane: karmić kozy, krowy a najodważniejsi spróbują dojenia, lub wezmą na ręce małe króliczki, kózki i kurki.
Gospodarze prowadzą w gospodarstwie przetwórstwo zbóż ekologicznych, więc każdy może zobaczyć drogę od "ziarenka do bochenka".
Gospodarstwo zajmuje jeden hektar ogrodzonej ziemi, gdzie rośnie wiele gatunków roślin użytecznych człowiekowi. Młodzież poznaje zioła, drzewa ozdobne i wiele roślin wodnych znajdujących sie w naszym stawie na terenie gospodarstwa.
Dzieci same zrobią świeczki woskowe i poznają zwyczaje pszczół. Program za każdym razem jest nieco inny, troche zależy od pogody, troche od wcześniejszych ustaleń z nauczycielem.


Atrakcje w pobliżu:

Bory Stobrawskie,
zabytki Kluczborka (11 km).


Pomocne informacje:
jazda konna - 5 km
kąpielisko - 5 km
las - na miejscu
najbliższa restauracja - 5 km
dworzec kolejowy - 11 km
dworzec autobusowy - na miejscu
sklep spożywczy - 2 km
Region geograficzny - Nizina Śląska
Miasta i miejscowości w pobliżu - Stobrawa

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Województwo opolskie
 

Rozmiar: 2109 bajtów